אנשי מקצוע מספרים

המלצה מנעמה אשל, בעלת תואר שני בעבודה סוציאלות, מנהלת מרכז מילם ירושלים

12.12.19

הנדון: המלצה חמה עבור הארגון הישראלי החינוכי למען טיפול בהפרעת אישיות גבולית, ע"ר, 580618445

לכל מאן דבעי שלום רב,

במהלך שנות 2018-2019 היה לנו העונג להנחות שתי קבוצות בשיתוף עם משולם גוטליב,  היושב ראש ואחד המייסדים של עמותת NEABPD ישראל (הארגון הישראלי החינוכי למען טיפול בהפרעת אישיות גבולית , ע"ר, 580618445), תוך שימוש בקורס "קשרים משפחתיים" של NEABPD ישראל. הקורס סיפק למשתתפים ידע על הפרעת אישיות גבולית ותרגול כישורים בטיפול דיאלקטי התנהגותי (DBT) המיועד לעזור לבני המשפחה להתמודד באופן משופר וגם לזהות את הרגשות שהם ויקיריהם חשים ולשלוט ברגשות אלה ביתר יעילות.

כתכנית מבוססת ראיות עם דגש על הנחיית עמיתים מתוך הקבוצה המשפחתית ("בני משפחה מומחים"), קורס זה ממלא נישה קריטית עבור קהל היעד הייחודי הזה של בני משפחה, וניתן בקלות להסב אותה לשימוש בקרב קהל יעד משפחתי רחב עוד יותר. הידע, החמלה, וההתלהבות של המנחים מNEABPD- ישראל היו יוצאים מן הכלל, והכישורים שהם מלמדים בטיפול דיאלקטי התנהגותי (DBT) הם משני חיים. נשמח מאד לעבוד שוב עם NEABPD ישראל, לשכור את שירותיהם כספקי שירות חיצוני, בכל הזדמנות שהמגבלות התקציביות שלנו ירשו לנו זאת.

בברכה, נעמה אשל, מנהלת מרכז מילם, ירושלים

מכתב תמיכה מאת הרופא הרב אברהם טוורסקי באנגלית

מכתב תודה למר משולם גוטליב על השתתפות ביום עיון של החברה לבריאות הנפש בקהילה

בשם הוועד והחברה לבריאות הנפש בקהילה, אנו מודים לך על הרצאתך ביום עיון "הפרעות אישיות-מבט
רב ממדי וגישות טיפול". הרצאתך הייתה מלמדת, חשובה ומרתקת, תרמה רבות לאיכות יום העיון ולרמתו הגבוהה, וכך גם קבלה משובים חיוביים רבים. אנו מקווים כי יום עיון זה יהווה נדבך נוסף בדרך לשינוי בנוגע להתייחסות ולטיפול בסובלים מהפרעות אישיות ובני משפחותיהם. נשמח להמשיך את שיתוף הפעולה הפורה גם בעתיד.

בברכה, ד"ר עידו לוריא (יו"ר החברה),  ד"ר רועי גלעד, יוראי ברק

יוראי ברק פסיכולוג, מנהל היחידה לבריאות הנפש למבוגרים של מכבי ברעננה

מר משולם גוטליב נענה לבקשתי לבוא באופן מיוחד ובהתנדבות לישיבת צוות רב מקצועי של המרפאה לבריאות הנפש למבוגרים של מכבי ברעננה, על מנת להציג את העמותה שהקים ושאותה מנהל, אשר מסייעת לבני משפחה של הסובלים מהפרעת אישיות גבולית להתמודד עם השלכות ההפרעה, סיוע שהוא חשוב ביותר גם מבחינת המטופל עצמו. הפגישה הייתה חשובה, מעניינת ומאד רלוונטית.

ניכר כי פעילות העמותה היא בעלת משמעות וחשיבות רבה עבור בני המשפחה וכי מר גוטליב משקיע רבות בכדי להכיר את החומר המקצועי העדכני ומבוסס הראיון בנושא וכי הוא משקיע ממיטב מרצו על מנת להגביר מודעות של מטפלים ולהפחתת סטיגמה בנושא. שמחנו מאד על ההזמנות להיכרות הדדית ונשקול שיתופי פעולה לטובת טיפול, הפחתת סטיגמה וסיוע למשפחות המתמודדות עם הפרעת אישיות גבולית.

יורי ברק פסיכולוג, מנהל היחידה וצוות המרפאה 

צוות המרפאה של מכון קלייר רבין לטיפול זוגי (למכתב מפרופ' רבין ע' בעמוד המקביל באתר באנגלית)

תודה רבה על היוזמה להביא אתמול את משולם גוטליב. היה מעניין ומעורר מחשבה.

היתה פגישה מעולה. תודה רבה…. מצטרפת לתודה להזדמנות המלמדת.

משתתפת בהכרת התודה על היוזמה הברוכה. מקסים לראות אדם שמתוך המצוקה האישית שלו אוסף כוחות לעזור ולתמוך באחרים. מפעל חשוב!

מגן – מרכז גוף ונפש

מכתב תודה למשולם גוטליב

הדסה עין כרם, ד"ר שיקמה קלר, מנהלת טיפול יום הפרעת אכילה

המרכז לבריאות הנפש טלביה של שירותי בריאות כללית, ד"ר טטיאנה טייטלבאום, מנהלת יחידת טיפול יום